| Manufactured By | HCL |
|---|---|
| HCL P/N | PHCT-J04-B02-H02 |
| Series | Ezyclik Polymer slangeklemme luftværktøj |
| Fitting Orientation | Lodret |
| For Use With Clamp 1 | Ezyclik-P slangeklemmer |
| Tool Length | 291,0 mm (11,46 tommer) |
| Tool Weight | 1,0 kg (2,2 lb) |
| Max Closure Force | 1070 N (@ 6 bar) |
| Jaw Width | 50,0 mm (1,97 tommer) |
| Jaw Closing Range | 2,0 mm - 26,0 mm (0,08 tommer - 1,02 tommer) |
| Air Inlet Thread Size | 3,2 mm (0,13 tommer) i BSP |
| Country of Manufacture | Storbritannien |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| CE Marked | Ja |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
HCL Ezyclik-P slangeklemme luftværktøj - hurtig og hørbart bekræftet installation!. Sørg for, at hver forbindelse er perfekt med HCL Ezyclik-P slangeklemme luft pneumatisk installationsværktøj, varenummer PHCT-J04-B02-H01. Dette specialiserede værktøj giver en hurtig, kraftfuld og hørbart bekræftet krympning, hvilket gør installationen af Ezyclik-P-klemmer til en enkel, præcis og yderst effektiv proces.
Caliper Jaw stil værktøj i stand til at installere Ezyclik-P Polymer snap fit slangeklemme, som bruges til installation af HCL Ezyclick Polymer slangeklemmer eller lignende genstande. Pneumatisk monteringsværktøj til at stramme Ezyclik™P-plastikslangeklemmer med snappasning. Værktøjet kommer med TPU beskyttende kofanger, 2 strømmoduler og modvægtskrog. Lukkekraften kan indstilles ved at justere det indgående lufttryk. Download manualen til konfiguration eller kontakt os for yderligere rådgivning. Farvevalg tilgængelig på forespørgsel.
Overkommelig: HCL Air Tools er de mest overkommelige på markedet i dag. Branding muligheder: Farver og logo kan ændres, så de passer til kundens krav. Testet holdbarhed: Værktøjsdesign er blevet testet over mange 100.000 cyklusser