| Manufactured By | JCS |
|---|---|
| HCL P/N | MT-TT-SB |
| MFG Part Number | DTTB2BG |
| Series | Tamtorque Socket Bit 6mm |
| Socket Size | 6,4 mm (0,25 tommer) |
| Tool Weight | 20 g (0,04 lb) |
| Country of Manufacture | Storbritannien |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
Tamtorque 6mm Drive Socket Bit. Sådan installeres Tamtorque Worm Drive Sign Clamps. Indgrebssikre installationsklemmer til sikker og pålidelig fastgørelse af alle typer skilte, gademøbler og andet monteringsudstyr til stolper fra 55 mm til 340 mm i diameter. Fremstillet af højstyrke rustfrit stål og med en hærdet manipulationssikker skrue med en unik forsænket syvsidet fatning. Typiske anvendelser omfatter sikring af vejskilte, reklamedisplays, gademøbler og elektroniske systemer såsom PA-systemer og CCTV-kameraer.
Sørg for en stensikker, manipulationssikker forbindelse med den officielle JCS Tamtorque 6 mm drevsocket bit. Dette specialbyggede værktøj er den væsentlige nøgle til at installere og fjerne de unikke, manipulationssikre JCS Tamtorque-klemmer, hvilket gør det til en kritisk komponent til applikationer, hvor sikkerhed og tyveriforebyggelse er altafgørende.