| Manufactured By | JCS |
|---|---|
| HCL P/N | WD-JCS-MT-304SS |
| Series | JCS Multi-Torque W4 |
| Corrosion Resistance | Meget god |
| Hose Clamp Width mm/in | 16,0 mm (0,63 tommer) |
| Band Style | Perforeret bånd |
| Band Material | W4 304 rustfrit stål |
| Bolt/Screw Type | Slidset sekskant |
| Bolt/Screw Material | W4 304 rustfrit stål |
| Bolt/Screw Size | 8,0 mm (0,31 tommer) A/F |
| Finish | Rustfrit stål |
| Colour | Sølv |
| Recommended Torque Nm | 15 Nm (130 lb.tn) |
| Country of Manufacture | Storbritannien |
| Tariff Code | 7326 90 92 |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

|
Bild
|
Typ
|
Rollenlänge
|
Packungsmenge
|
Schraubengröße
|
HCL P/N
|
MFG P/N
|
Pris
|
Lager
|
Bestil Antal
|
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
10 meter rulle - | 10 m (33 fod) - | 1 hjul - | - | WD-JCS-MT-10M-304SS - | MTB10P - | €69,88 | 10 |
|
|
|
30 meter rulle - | 30 m (100 fod) - | 1 hjul - | - | WD-JCS-MT-30M-304SS - | MTB30P - | €173,72 | 10 |
|
|
|
Lille sæt - | 1 m (3 fod) - | 1 m spole & 1x150 mm stik - | 8,0 mm A/F - | WD-JCS-MT-KIT-304SS - | MB1708 - | €16,04 | 0 |
|
|
|
Stik - | 150,0 mm (6 tommer) - | 1 stk - | 8,0 mm A/F - | WD-JCS-MT-C150-304SS - | MTC150P - | €6,61 | 70 |
|
|
|
Stik - | 300 mm (12 tommer) - | 1 stk - | 8,0 mm A/F - | WD-JCS-MT-C300-304SS - | MTC300P - | €9,24 | 50 |
|
|
|
Stik - | 350 mm (13,75 tommer) - | 1 stk - | 8,0 mm A/F - | WD-JCS-MT-C350-304SS - | MTC350P - | €9,24 | 25 |
|
|
|
Stik - | 450 mm (17,75 tommer) - | 1 stk - | 8,0 mm A/F - | WD-JCS-MT-C450-304SS - | MTC450P - | €16,04 | 0 |
|
Beskrivelse
Vores 16,0 mm brede Multi-Torque justerbare båndslangeklemmer, der er ideelle til anvendelser med stor diameter, kombinerer styrken og ydeevnen af Hi-Torque slangeklemmen med alsidigheden og bekvemmeligheden ved at producere øjeblikkelige slangeklemmer til ethvert design og diameter fra et sæt.
Multi torque er betydeligt stærkere end nogen andre justerbare banding-produkter og ligetil at bruge - blot afskær den nødvendige banding-længde fra en kontinuerlig rulle og sæt den ene ende ind i hvert hus af de medfølgende snekkedrev Multi-Torque-konnektorer.
Båndet kan derefter påføres rør eller kanaler med praktisk talt enhver diameter. Multi-Torque-bånding leveres i 10m og 30m spoler. Andre længder fås på specialbestilling. Et vedligeholdelsessæt er også tilgængeligt, der indeholder et stik og 1 m spole.