| Manufactured By | JCS |
|---|---|
| HCL P/N | MT-TT-TB |
| MFG Part Number | DTTB2BG |
| Series | Tamtorque værktøjsbit (2 stk) |
| Socket Size | 6,4 mm (0,25 tommer) |
| Tool Length | 50,0 mm (1,97 tommer) |
| Tool Weight | 20 g (0,04 lb) |
| No of Tools in Pack | 2 stk |
| Country of Manufacture | Storbritannien |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
Sørg for, at du altid er klar til jobbet med Tamtorque Tool Bit, varenummer DTTBP50BG. Denne praktiske 2-pakke giver den væsentlige, manipulationssikre bit, der kræves til at installere og fjerne Tamtorque-klemmer, og tilbyder en pålidelig, klar-til-gå-løsning til professionelle og hyppige brugere.
Tamtorque værktøjsbit (2 pr. pose) 6 mm x 50 mm. Sådan installeres Tamtorque Worm Drive skilteklemmer Forfalskningssikre installationsklemmer til sikker og pålidelig fastgørelse af alle typer skilte, gademøbler og andet monteringsudstyr til stolper, der spænder fra 55 mm til 340 mm i diameter. Fremstillet af højstyrke rustfrit stål og med en hærdet manipulationssikker skrue med en unik forsænket syvsidet fatning. Typiske anvendelser omfatter sikring af vejskilte, reklamedisplays, gademøbler og elektroniske systemer såsom PA-systemer og CCTV-kameraer.