| Manufactured By | Mountz |
|---|---|
| HCL P/N | SM-FT-TQ-FGC-10A |
| MFG Part Number | FGC-10A / 076567 |
| Series | Kalibreret momentnøgle til 1001 værktøj |
| Tool Compatibility | Til 1001-19 Tool |
| For Use With Clamp 1 | FORUDINDSTILLET til at arbejde med 19 mm Smart Band |
| For Use With Banding | Forudindstillet til at arbejde med SM-FT-1001-19 |
| Drive Size | 9,52 mm (0,37 tommer) |
| Tool Length | 198 mm (7,80 tommer) |
| Tool Weight | 317 g (0,7 lb) |
| Installation Torque | 2-10 Nm |
| Country of Manufacture | USA |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
Mountz Pre-Set Cam Over Torque Wrench (FGC-10A) - For ensartet og idiotsikkert moment! Sørg for en perfekt konsistent og sikker klemme hver eneste gang med Mountz Pre-Set Cam Over Torque Wrench, varenummer FGC-10A. Designet til 1001-19-værktøjet, er denne skruenøgle fabriksindstillet til en specifik drejningsmomentværdi og har en "cam-over"-mekanisme, der gør overspænding umulig, hvilket garanterer fejlfrie resultater på din produktionslinje.
FORUDINDSTILLET til at arbejde med 19 mm Smart Band-produkt. Denne 2Nm - 10Nm & FGC cam-over skruenøgle er en momentnøgle i produktionslinjen, der skaber nøjagtige tilspænding af fastgørelseselementer. Overholder standarderne for ISO 6789 9,52 mm (0,37 tommer) firkantet drev Har to års garanti mod fejl- og levetidsgaranti