| Manufactured By | HCL |
|---|---|
| HCL P/N | PHCT-J07-B02-H02 |
| Series | Herbie Clip Air Tool Large |
| Fitting Orientation | Lodret |
| For Use With Clamp 1 | Herbie Clips Black & Natural størrelser N-85 |
| Tool Length | 300,0 mm (11,81 tommer) |
| Tool Weight | 1,1 kg (2,4 lb) |
| Max Closure Force | 702N (@ 6 bar) |
| Jaw Width | 80,0 mm (3,15 tommer) |
| Jaw Closing Range | 25,0 - 59,0 mm |
| Air Inlet Thread Size | 3,2 mm (0,13 tommer) i BSP |
| Country of Manufacture | Storbritannien |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| CE Marked | Ja |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
HCL Herbie Clip Air Tool (Large) - Den definitive pneumatiske krympeløsning! Mestrer installationen af standard og stordiameter Herbie Clips med det specialiserede HCL Herbie Clip Hose Clamp Air Tool, varenummer PHCT-J07-B02-H02. Konstrueret til at levere betydelig og ensartet pneumatisk kraft, garanterer dette værktøj en hurtig, præcis og sikker krympning til alle dine tunge slangesamlingsbehov.
Caliper Jaw stil værktøj i stand til at installere Herbie Clip Double Grip Polymer slangeklemme - fungerer med størrelser; Kan også bruges med alternative produkter som Hellerman Snapper, Heyco, Micro Plastics eller Essentra Clamps. Kontakt os for konfiguration. Fungerer med Herbie Clips størrelse N-85
Overkommelig: HCL Air Tools er de mest overkommelige på markedet i dag. Branding muligheder: Farver og logo kan ændres, så de passer til kundens krav. Testet holdbarhed: Værktøjsdesign er blevet testet over mange 100.000 cyklusser