| Manufactured By | Oetiker |
|---|---|
| HCL P/N | OET-13900958 |
| MFG Part Number | 13900958 |
| Series | CP 10 Trådløst Værktøj |
| Fitting Orientation | Lodret |
| For Use With Clamp 1 | Alle Oetiker øreklemmer (167, 167, 159 & 259) |
| For Use With Clamp 2 | Alle Mikalor øreklemmer (SEC, SEC-IR & DEC) |
| For Use With Clamp 3 | Tridon Zero Leak klemmeklemmer |
| Tool Weight | 2,5 kg (5,51 lb) (inkl. batteri og hoved) |
| Closing Force Range | 800-4500N |
| Jaw Width | 10,2 mm (0,40 tommer) |
| Ear Width | 10,0 mm (0,39 tommer) |
| Opening Gap | 13,2 mm (0,52 tommer) |
| Country of Manufacture | Schweiz |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| CE Marked | Ja |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
Få et nyt niveau af mobilitet og nøjagtighed med Oetiker CP10 Cordless Tool, varenummer 13900958. Konstrueret til at levere kraftfulde, ensartede krympninger i et kompakt, batteridrevet design, giver dette værktøj frihed til at lave fejlfri forbindelser i trange rum og fjerntliggende steder uden at blive bundet ned af en strømledning eller luftslange.
Trådløse CP 10 og CP 20 tang er ideelle alternativer til pneumatisk værktøj, hvor installationsfleksibilitet er af afgørende betydning. værktøjerne garanterer en hurtig og ubesværet installation af Oetiker øreklemmemodeller med høj nøjagtighed og fremragende manøvredygtighed på trange pladser.
- Effektiv: Hurtig, gentagelig installation med enestående nøjagtighed
- Praktisk: Trådløst monteringsværktøj til øreklemmer
- Ergonomisk og let: til nem og brugervenlig håndtering
- Procespålidelig: Overvågning og dataindsamling af procesparametre
- Beskyttelsesindstillinger: enkle indstillinger for manipulationssikker lukkekraft
- LED-display: angiver lukkekraftkvalitet, batteriopladning og servicestatus
- Forlængede vedligeholdelsesintervaller: passer til volumenproduktionsapplikationer
Inkluderer - Pincer, 2 batterier, pc-software (til justeringsværktøj), teknisk manual, landespecifik oplader, bæretaske