| Manufactured By | Mountz |
|---|---|
| HCL P/N | SM-FT-TQ-FGC-30A |
| MFG Part Number | FGC-30A |
| Series | Kalibreret momentnøgle til 1001 værktøj |
| Tool Compatibility | Til 1001-32 Tool |
| For Use With Banding | Forudindstillet til at arbejde med SM-FT-1001-32 |
| Drive Size | 9,52 mm (0,37 tommer) |
| Tool Length | 325,12 mm (12,80 tommer) |
| Tool Weight | 771 g (1,7 lb) |
| Installation Torque | 6-30 Nm |
| Country of Manufacture | USA |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
Mountz Pre-Set Cam Over Torque Wrench (FGC-30A) - For høj kraft, konstant moment! Fastgør større klemmer med garanteret præcision ved hjælp af Mountz Pre-Set Cam Over Torque Wrench, varenummer FGC-30A. Denne skruenøgle er designet til 1001-32-værktøjet og er fabriksindstillet til en højere momentværdi og har en "cam-over"-mekanisme, der gør overspænding umulig, hvilket sikrer en perfekt ensartet og sikker installation på din produktionslinje.
FORUDINDSTILLET til at arbejde med 19 mm Smart Band-produkt. Denne 6Nm - 30Nm & FGC cam-over skruenøgle er en momentnøgle i produktionslinjen, der skaber nøjagtig tilspænding af fastgørelseselementer. Overholder standarderne i ISO 6789 9,52 mm (0,37 tommer) firkantet drev Har to års garanti mod fabriksfejl og levetidsgaranti -0. 10.00 Nm.