| Manufactured By | Oetiker |
|---|---|
| HCL P/N | OET-13900171 |
| MFG Part Number | 13900171 |
| Series | HO 7000 ME luftværktøj |
| Fitting Orientation | Lodret |
| For Use With Clamp 1 | Alle Oetiker øreklemmer (167, 167, 159 & 259) |
| For Use With Clamp 2 | Alle Mikalor øreklemmer (SEC, SEC-IR & DEC) |
| For Use With Clamp 3 | Tridon Zero Leak klemmeklemmer |
| Closing Force Range | 7000N |
| Jaw Width | 10,5 mm (0,41 tommer) |
| Ear Width | 10,0 mm (0,39 tommer) |
| Opening Gap | 13,7 mm (0,54 tommer) |
| Country of Manufacture | Tyskland |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
Dette komplette tangsystem af høj kvalitet sikrer en ensartet samling af Oetiker-klemmer. Valget af det korrekte tanglegeme og hoved bestemmes af typen af Oetiker-klemme, der skal samles. Den optimale lukkekraft og det lufttilførselstryk, der er til rådighed. For at opnå den optimale lukkekraft henvises til den tekniske information for det produkt, der monteres.
- Højt procespålidelig og effektiv montage
- Komplet udvalg af tanghoveder, for kompatibilitet med alle standardklemmer
- Tilpasning af forskellige tanghoveddesign efter anvendelse
- Mulighed for pistolgreb tilgængelig for alle modeller
- Let og ergonomisk design til enhåndsbetjening
Inkluderer - Oetiker ME med tanghoved, Tryklufttilslutningssæt & betjeningsvejledning