| Manufactured By | HCL |
|---|---|
| HCL P/N | PHCT-J05-B01-H02 |
| Series | Herbie Clip Air Tool Small |
| Fitting Orientation | Lodret |
| For Use With Clamp 1 | Herbie Clips Black & Natural størrelser A-D |
| Tool Length | 260,0 mm (10,24 tommer) |
| Tool Weight | 0,8 kg (1,8 lb) |
| Max Closure Force | 530N (@ 6 bar) |
| Jaw Width | 50,0 mm (1,97 tommer) |
| Jaw Closing Range | 9,0 - 31,0 mm |
| Air Inlet Thread Size | 3,2 mm (0,13 tommer) BSP |
| Country of Manufacture | Storbritannien |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| CE Marked | Ja |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
HCL Herbie Clip Air Tool (lille) - Kompakt pneumatisk installationsværktøj! Opnå fejlfri installationer af små Herbie Clips med det specialiserede HCL Herbie Clip Hose Clamp Air Tool, varenummer PHCT-J05-B01-H02. Konstrueret til at levere præcis pneumatisk kraft, garanterer dette kompakte værktøj en hurtig, ensartet og sikker krympning i de trange, begrænsede rum i moderne motorrum og samlinger.
Caliper Jaw stil værktøj i stand til at installere Herbie Clip Double Grip Polymer slangeklemme - fungerer med størrelser A-D. Kan også bruges med alternative produkter som Hellerman Snapper, Heyco, Micro Plastics eller Essentra Clamps. Kontakt os for konfiguration. Fungerer med Herbie Clips størrelse A-D
Overkommelig: HCL Air Tools er de mest overkommelige på markedet i dag. Branding muligheder: Farver og logo kan ændres, så de passer til kundens krav. Testet holdbarhed: Værktøjsdesign er blevet testet over mange 100.000 cyklusser