| Manufactured By | HCL |
|---|---|
| HCL P/N | PHCT-J06-B02-H02 |
| Series | Herbie Clip Air Tool Medium |
| Fitting Orientation | Lodret |
| For Use With Clamp 1 | Herbie Clips Black & Natural størrelser E-U |
| Tool Length | 300,0 mm (11,81 tommer) |
| Tool Weight | 1,0 kg (2,2 lb) |
| Max Closure Force | 718N (@ 6 bar) |
| Jaw Width | 65,0 mm (2,56 tommer) |
| Jaw Closing Range | 13,0 - 43,0 mm |
| Air Inlet Thread Size | 3,2 mm (0,13 tommer) i BSP |
| Country of Manufacture | Storbritannien |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| CE Marked | Ja |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
HCL Herbie Clip Air Tool (Medium) - Den allround pneumatiske krympeløsning! Behersk en lang række almindelige slangeforbindelser med det specialiserede HCL Herbie Clip slangeklemme luftværktøj, varenummer PHCT-J06-B02-H02. Konstrueret til at levere en perfekt balance mellem kraft og manøvredygtighed, dette mellemstore pneumatiske værktøj garanterer en hurtig, præcis og sikker krympning til de fleste hverdagsopgaver.
Caliper Jaw stil værktøj i stand til at installere Herbie Clip Double Grip Polymer slangeklemme - fungerer med størrelser E-M. Kan også bruges sammen med alternative produkter såsom Hellerman Snapper, Heyco, Micro Plastics, Essentra Clamps og almindelige plastik snap fit slangeklemmer. Det medium luftværktøj kommer med TPU beskyttende kofanger, 2 powermoduler og modvægtskrog. Lukkekraften kan indstilles ved at justere det indgående lufttryk. Download manualen eller kontakt os for konfiguration og brugsoplysninger for dette produkt.
Overkommelig: HCL Air Tools er de mest overkommelige på markedet i dag. Branding muligheder: Farver og logo kan ændres, så de passer til kundens krav. Testet holdbarhed: Værktøjsdesign er blevet testet over mange 100.000 cyklusser