| Manufactured By | Oetiker |
|---|---|
| HCL P/N | OET-13900970 |
| MFG Part Number | 13900970 |
| Series | CP 20 Trådløst Værktøj |
| Fitting Orientation | Lodret |
| For Use With Clamp 1 | Alle Oetiker øreklemmer (167, 167, 159 & 259) |
| For Use With Clamp 2 | Alle Mikalor øreklemmer (SEC, SEC-IR & DEC) |
| For Use With Clamp 3 | Tridon Zero Leak klemmeklemmer |
| Tool Weight | 3,1 kg (6,83 lb) (inkl. batteri og hoved) |
| Closing Force Range | 3500-10000N |
| Jaw Width | 10,5 mm (0,41 tommer) |
| Opening Gap | 13,7 mm (0,54 tommer) |
| Country of Manufacture | Schweiz |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| CE Marked | Ja |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
Lås op for et nyt niveau af mobilitet og kontrol med Oetiker CP20 Cordless Tool, varenummer 13900970. Konstrueret med kraften fra et pneumatisk værktøj i et bærbart, batteridrevet design, giver dette crimpeværktøj frihed til at lave fejlfri, højkraftige forbindelser hvor som helst, uden at blive tøjret af slanger eller strømkabler.
Trådløse CP 10 og CP 20 tang er ideelle alternativer til pneumatisk værktøj, hvor installationsfleksibilitet er af afgørende betydning. værktøjerne garanterer en hurtig og ubesværet installation af Oetiker øreklemmemodeller med høj nøjagtighed og fremragende manøvredygtighed på trange pladser.
- Effektiv: Hurtig, gentagelig installation med enestående nøjagtighed
- Praktisk: Trådløst monteringsværktøj til øreklemmer
- Ergonomisk og let: til nem og brugervenlig håndtering
- Procespålidelig: Overvågning og dataindsamling af procesparametre
- Beskyttelsesindstillinger: enkle indstillinger for manipulationssikker lukkekraft
- LED-display: angiver lukkekraftkvalitet, batteriopladning og servicestatus
- Forlængede vedligeholdelsesintervaller: passer til volumenproduktionsapplikationer
Inkluderer - Pincer, 2 batterier, pc-software (til justeringsværktøj), teknisk manual, landespecifik oplader, bæretaske