| Manufactured By | Oetiker |
|---|---|
| HCL P/N | MT-EC-OET-519 |
| MFG Part Number | 14100519 |
| Series | 519 Øreklemmeskæreværktøj |
| Fitting Orientation | Vandret |
| For Use With Clamp 1 | Alle Oetiker 5 mm & 7 mm brede klemmeklemmer |
| For Use With Clamp 2 | Alle Mikalor øreklemmer (SEC, SEC-IR & DEC) |
| For Use With Clamp 3 | Tridon Zero Leak klemmeklemmer |
| Tool Length | 230,0 mm (9,06 tommer) |
| Tool Weight | 366 g (0,8 lb) |
| Number of Handles | 2 håndtag |
| Jaw Style | Kutter |
| Reference Jaw Force | 2000N |
| Max Ear Width | 13,0 mm |
| Country of Manufacture | USA |
| Tariff Code | 8203 40 00 00 |
| Hazardous Goods | Ingen |
| RoHS Compliant | Ja |

Beskrivelse
Gør reparationer og modifikationer af CV Boot & Stepless Ear Clamps til en leg med Oetiker CV Clamp/Clip Cutter, varenummer 519. Konstrueret specielt til sikker fjernelse af CV Boot & Stepless Ear Clamps, giver dette præcisionsværktøj dig mulighed for hurtigt og ubesværet at skære gennem metalklemmebåndet.
Et særligt sæt skæreværktøjer til at fjerne Oetiker CV-støvleklemmer og til at skære trinløse klemmer: Kun til brug på 9,52 mm (0,37 tommer) - 12,7 mm (0,50 tommer) - 15,87 mm (0,62 tommer) - 19,05 mm (0,75 tommer). Klart udsyn ved påføring Lige håndtag med blødt greb Hurtig og nem klipning af øreklemme